خدمات‌رسانی سیار

شرکت جهان‌نوین آریا به‌منظور اطمینان خاطر مشتریان و ارائه خدمات شبانه‌روزی، با بهره‌گیری از پرسنل مجرب، امكانات و تجهیزات مناسب و داشتن شبكه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش در سراسر كشور، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است.

انواع مشتركان خدمات‌رسانی سیار

خدمات‌رسانی سیار به مشتریان، شامل شرایط زیر است:

دوره گارانتی (خودروی مشتری تحت شرایط گارانتی است و قادر به مراجعه به نمایندگی نیست)
هزینه‌های مربوط به حق بازدید و حق بکسل از این گونه مشترکان دریافت نمی‌شود. همچنین هزینه قطعات و اجرت تعویض قطعاتی که تحت پوشش گارانتی تعویض هستند از مشتری دریافت نمی‌شود (برای اطلاع بیشتر به ضوابط گارانتی مندرج در همین دفترچه مراجعه کنید).
 
دوره وارانتی (خودروی مشتری تحت شرایط گارانتی نیست)
كلیه هزینه‌ها اعم از حق بازدید، حق بکسل، قطعات و اجرت تعمیرات از این مشتریان دریافت می‌شود.

اطلاعیه جهان نوین آریا درخصوص ممنوعیت واردات خودرو

شركت جهان نوین آریا، نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش نیسان در ایران، در راستای چشم اندازهای خود مبنی بر اولویت رضایت مشتریان و شفافیت های عملکردی، خود را متعهد به تحویل خودروهای پیش فروش به مشتریان در زمان مقرر مطابق قرارداد می داند.

در راستای تصمیمات اخیر دولت محترم مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای وارداتی به كشور، شركت جهان نوین آریا با داشتن سابقه ای درخشان در امر برآورده سازی رضایتمندی مشتریان محترم در صنعت خودرو مطابق با ارزیابی دوره های متوالی سازمان بازرسی كیفیت و استاندارد ایران(ISQI) و همچنین شفافیت های همیشگی در رفتار با مشتریان و سازمان های ناظر، با كسب رتبه نخست در حوزه فروش و خدمات پس از فروش در چند دوره متوالی در بین تمامی عرضه كنندگان داخلی و وارداتی خودرو در كشور، چهره خوشنامی در این صنعت داشته و همچون گذشته تمامی تلاش خود را در راستای تامین خاطر مشتریان و حفظ منافع برند نیسان در ایران می نماید.
در انتها لازم به توضیح است، این شركت ضمن تحویل بموقع خودروها مطابق زمان ثبت نام و تكمیل وجه توسط مشتریان به اطلاع می رساند لیست خودروهای ثبت نام شده به همراه قیمت های فروش با ذكر منابع تامین مالی و ارز درخواستی جهت ثبت سفارش واردات خودروهای بفروش رسیده توسط این شركت، كاملاً شفاف بوده و در صورت لزوم قابل ارائه به نهادها و ارگان های ذی صلاح می باشد.