خدمات‌رسانی سیار

شرکت جهان‌نوین آریا به‌منظور اطمینان خاطر مشتریان و ارائه خدمات شبانه‌روزی، با بهره‌گیری از پرسنل مجرب، امكانات و تجهیزات مناسب و داشتن شبكه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش در سراسر كشور، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است.

انواع مشتركان خدمات‌رسانی سیار

خدمات‌رسانی سیار به مشتریان، شامل شرایط زیر است:

دوره گارانتی (خودروی مشتری تحت شرایط گارانتی است و قادر به مراجعه به نمایندگی نیست)
هزینه‌های مربوط به حق بازدید و حق بکسل از این گونه مشترکان دریافت نمی‌شود. همچنین هزینه قطعات و اجرت تعویض قطعاتی که تحت پوشش گارانتی تعویض هستند از مشتری دریافت نمی‌شود (برای اطلاع بیشتر به ضوابط گارانتی مندرج در همین دفترچه مراجعه کنید).
 
دوره وارانتی (خودروی مشتری تحت شرایط گارانتی نیست)
كلیه هزینه‌ها اعم از حق بازدید، حق بکسل، قطعات و اجرت تعمیرات از این مشتریان دریافت می‌شود.

تغییر بازه زمانی سرویس های ادواری

قابل توجه مشتریان محترم

تغییر سیاستهای اقتصادی دولت در موضوع واردات خودرو و اعمال تحریم های خارجی از یک سو و افزایش و نوسان مکرر و بی رویه نرخ ارز، عدم امکان سفارش گذاری قطعات و مواد مصرفی، اعمال محدودیت های فراوان در واردات قطعات یدکی و ایجاد تاخیرهای زمانی بسیار زیاد در اختصاص ارز از سوی دیگر، شرکتهای عرضه کننده خودرو را با مشکلات و چالش های اساسی در ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت و حفظ رضایت مشتریان، مواجه نموده است.

درکنار همه تغییرات و تهدیدات بوجود آمده برای صنعت خودرو کشور و با توجه به احتمال بروز محدودیت های جدی در تامین قطعات یدکی خودروها بدلیل تشدید تحریم های جهانی، شرکت جهان نوین آریا جهت اطمینان از تامین تمامی نیازهای مشتریان، با بهره گیری از حداکثر توان فنی و عملیاتی خود، و با تاکید و تمرکز بر انتخاب با کیفیت ترین نمونه های داخلی (همسان با نمونه اصلی)، نسبت به اجرای طرح داخلی سازی برخی از قطعات مصرفی اقدام نموده است.

ادامه خبر